KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797186
nr 1479 7186
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålning, "Abendsonne, Norweg", Signerad. Olja på pannå, 58x103 cm, yttermått inklusive ram: 72x117 cm
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:35:16
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr